Pokud hovoříme o zimní výbavě, pro osobní auta, co je tím míněno? Je jasné, že v České republice půjde především o zimní pneumatiky, které jsou povinné v určitém ročním období. Nicméně, za zimní výbavu můžeme považovat podstatně více doplňků a potřeb pro vaše auto. Čím však začít?

Nemrznoucí směsi mráz vás nezaskočí

Nepostradatelným doplňkem bude jistě nemrznoucí směs do ostřikovačů. A zde je hned několik otazníků, které stojí za to osvětlit. Do kolika stupňů tuto kapalinu vybrat. U garážovaných aut, které nestojí v zimě přes noc venku, může být toto číslo o něco nižší, než u těch venku stojících. A vždy se dá koupit silnější směs s tím, že se může trochu naředit na požadovanou teplotu.

Kromě nemrznoucí směsi pak jistě v mrazech oceníte rozmrazovač, a to nejen zámků, ale i oken, rychlé řešení, aniž musíte shánět teplou vodu, která navíc může způsobit prasknutí skla.

Sněhové řetězy vyjedete kamkoliv do hor

Další cenné doplňky jsou pak i škrabky na sklo a pro horské podmínky i sněhové řetězy a lopata na sníh. S lopatou na sníh, ale slavíte úspěch i na špatně uklizených parkovištích, kdy bez ní prakticky prostě nevyjedete.

Nabíječky nejen pro zimní období

Já osobně považuji za zimní výbavu i auto-nabíječku, obzvláště pro starší auta, se kterými jezdíte více kratších vzdáleností, kdy v průběhu zimy je dobré dva až třikrát dobít baterii na plnou kapacitu. I když ji pochopitelně využijete i v jiných ročních obdobích. Možná vy sami do zimní výbavy řadíte ještě další doplňky, když tak nás inspirujte.             

Dárek

Dárek

Ke každé objednávce autopotahů dárek zdarma.

Autopotahy

Autopotahy

Velký výběr potahů téměř na všechny automobily!