Doprava nad 2000 Kč ZDARMA!

Montáž autopotahů

Při montáži je třeba se řídit několika základními radami.

  1. Připevněte na všechna gumová očka přiložené ocelové háčky. Gumové oko provlečte uzavřeným očkem háčku a převlékněte přes háček tak, aby na gumičce vznikl uzlík s uvězněným háčkem.
     
  2. Sejměte opěrky hlavy a jednotlivé díly a autopotahy navlékněte na sedadla a opěradla, na která jsou určena. U opěradel předních sedadel jsou důležité ,,jazyky“ všité v místě mezi opěradlem a sedadlem. Ty je třeba provléknout mezerou mezi sedadlo a opěradlo (na zadní straně se připnou většinou pomocí suchého zipu). Pokud má sedadlo boční plastové kryty, autopotahy předních sedadel zasuňte pod tyto plastové kryty na bocích sedadel. (někdy je možné kryty před montáží sundat, montáž je potom jednodušší)
     
  3. Pod sedadly (za opěradly) zahákněte upevněné háčky za perforace ve výztuze, výztuhy z pružin, případně protilehlá oka, nebo všemi oky provlékněte motouz, který řádně stáhněte.
     
  4. U některých typů autopotahů je třeba vystřihnout díry pro opěrku hlavy. Po navléknutí potahu na opěradlo zjistěte přesnou polohu otvorů pro opěrku hlavy a opartně zde vystřihněte nebo vyřízněte otvory pro zasunití opěrky. Pokud jsou přiloženy, do těchto otvorů nasadíme plastové kryty a zajistíme tak okraje vyřízlých otvorů. Nebo lze okraj zasunout pod původní plastové kroužky.

Toto je pouze orientační návod a na každý druh autopotahu se nemusí vztahovat všechny body. Před montáží prosím pozorně pročtěte přiložený návod pro konkrétní typ autopotahu.

Pozor!

Aby autopotahy mohly správně plnit svoji funkci, měly dlouhou životnost a zvelebovaly interiér vašeho vozu, je důležité jednotlivé díly autopotahu udržovat stále vypnuté. Špatně navlečený autopotah se při nastupování a vystupování shrnuje, přelamuje a mačká, což zkracuje jeho životnost a způsobuje nepříjemný vzhled interiéru Vašeho vozu. V případě potřeby se obraťte na odborný servis, který autopotahy řádně nasadí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz