Doprava nad 2000 Kč ZDARMA!

Sněhové řetězy bezpečí na sněhu

Každý rok je jasné, že přijde zima. Otázkou je pouze to, zda přijde i sníh nebo led. A i když má naše republika spoustu horských oblastí loni to bylo se sněhem složité. Letos nás zaskočila ledovka nebývalého rozsahu. Mnozí musí vyjet autem bez ohledu na sjízdnost vozovek. Pro tyto případy se jistě hodí sněhové řetězy.

V zimě do hor pouze s řetězy

I když v místě kde bydlíme nemusí být žádný sníh v horách ať to jsou Krkonoše, Jeseníky či Šumava tomu bude jinak. Sněhové řetězy nezaberou v autě skoro žádné místo a zajistí vám dojezd až před chatu či penzion, kde chcete trávit dovolenou. Navíc jejich použití zvyšuje vaši bezpečnost právě v extrémních podmínkách jakými bezesporu jsou zasněžené vozovky. Například v Alpách jsou některé cesty bez sněhových řetězů omezeny dopravními značkami.

Sněhové řetězy - nákup

Rozhodli jste se koupit sněhové řetězy? Vězte že univerzální řetězy vlastně neexistují je nutné vybrat dle rozměrů vašeho auta, potažmo pneumatik. V naší nabídce máme přehlednou tabulku. Vybrat lze prakticky ze dvou základních typů běhounů. Typ „X“ – křížová stopa a „H“. Některá auta vyžadují pro nedostatek prostoru tenčí články řetězů. Oba typy lze použít jak na sněhu tak i na ledu. Pochopitelně led je led a tak je třeba to brát v úvahu. Na kratších úsecích můžete jet také bez sněhu, bez nebezpečí poškození řetězů. Doporučená rychlost s řetězy je 50 km/hod.

Vychytávky na sněhové řetězy

  • Pokud nemáte zkušenost s montáží řetězů pak prodejci důrazně doporučují vyzkoušet nasucho. I když jsou návody celkem podrobné a mnozí jste šikulové, může být problém.
  • Po nasazení řetězů se doporučuje ujet cca 30 – 50 metrů a následně provést kontrolu utažení, popřípadě ještě řetězy dotáhnou. Vyhnete se případnému poškození auta spadnutým řetězem.
  • Po použití pouze opláchnout vodou a osušit nikdy neolejovat.
  • Pokud má řetěz opotřebované články v určitých situacích a u některých řetězů, můžete řetěz otočit a používat dále. Vždy však dodržujte výrobcem stanovenou minimální sílu jednotlivých článků řetězu.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz