Doprava nad 2000 Kč ZDARMA!

Levné kamery do auta

Díky zvyšující se bezohlednost řidičů je nutné myslet stále na větší bezpečnost při jízdě autem. A někdy ani to nestačí, míra zavinění dopravní nehody často záleží na důkazním materiálu proto je na místě zajistit kamerový systém do auta. Systém o kterém by měli uvažovat  všichni motoristé. Jde o černé skříňky neboli kamery do auta.

Levné kamery do aut budou stačit?

Vybavit kamerou do auta svůj vůz pro běžný provoz je otázkou co vše od kamery chci.Jde bezpečnostní opatření pro případ nehody nebo i o zážitky z cest ? Levé kamery do auta mohou mít problém, že záznam bude mít mít malé rozlišení a nebude možné ho použít pro dokazování viníka nehody.  U drahé kamery do auta možná zase nevyužijete celý potenciál nabídky kamery. Otázka zda levná či drahá kamera má být spíš vedena v duchu dostatečného rozlišením.  A noční vidění vyžaduje extra větší rozlišení. Pokud jezdíte převážně ve dne standardní rozlišení bude stačit. Alfou a omegou bude rozlišení nechte si poradit jaké je ještě přijatelné. Nové kamery již mají takové rozlišení, které na běžný provoz bude stačit.

Další funkce auto-kamery?

Praktické funkce kamery do auta je standardní automatické ukládání záznamu ve smyčce. Jde o smyčku, která v určitém řasovém intervalu ( podle velikosti paměti ) přepisuje záznam starý novým. S tím souvisí také senzor nárazu. Ten zajistí, že záznam před nehodou se omylem nepřepíše a uzamkne se. V případě nehody totiž vždy nemůžete záznamové zařízení vypnout. Některé auto kamery mají zabudovaný akumulátor a není tedy nutné je napájet  přes zásuvku. Důležité je také snadná je každodenní montáž a demontáž. To pochopitelně k vůli krádežím vybavení aut, kdy není radno nechávat v autě nic cenného.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz