Doprava nad 2000 Kč ZDARMA!

Zimní výbava pro osobní auta

Pokud hovoříme o zimní výbavě, pro osobní auta, co je tím míněno? Je jasné, že v České republice půjde především o zimní pneumatiky, které jsou povinné v určitém ročním období. Nicméně, za zimní výbavu můžeme považovat podstatně více doplňků a potřeb pro vaše auto. Čím však začít?

Nemrznoucí směsi mráz vás nezaskočí

Nepostradatelným doplňkem bude jistě nemrznoucí směs do ostřikovačů. A zde je hned několik otazníků, které stojí za to osvětlit. Do kolika stupňů tuto kapalinu vybrat. U garážovaných aut, které nestojí v zimě přes noc venku, může být toto číslo o něco nižší, než u těch venku stojících. A vždy se dá koupit silnější směs s tím, že se může trochu naředit na požadovanou teplotu.

Kromě nemrznoucí směsi pak jistě v mrazech oceníte rozmrazovač, a to nejen zámků, ale i oken, rychlé řešení, aniž musíte shánět teplou vodu, která navíc může způsobit prasknutí skla.

Sněhové řetězy vyjedete kamkoliv do hor

Další cenné doplňky jsou pak i škrabky na sklo a pro horské podmínky i sněhové řetězy a lopata na sníh. S lopatou na sníh, ale slavíte úspěch i na špatně uklizených parkovištích, kdy bez ní prakticky prostě nevyjedete.

Nabíječky nejen pro zimní období

Já osobně považuji za zimní výbavu i auto-nabíječku, obzvláště pro starší auta, se kterými jezdíte více kratších vzdáleností, kdy v průběhu zimy je dobré dva až třikrát dobít baterii na plnou kapacitu. I když ji pochopitelně využijete i v jiných ročních obdobích. Možná vy sami do zimní výbavy řadíte ještě další doplňky, když tak nás inspirujte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz