Doprava nad 2000 Kč ZDARMA!

Zimní výbava

Každé období pro motoristy představuje specifickou přípravu svého auta. Pokud nastane podzim, pak jde o přípravu na zimní sezónu. Právě zimní sezóna bývá nejnáročnější pro všechny uživatele aut a dalších motorových vozidel provozovaných v tomto období. Na co nechceme zapomenout?

Směsi do chlazení a ostřikování

Před chladným obdobím je nezbytné zkontrolovat hustotu chladící kapaliny, pro tento účel nabízíme jak hustoměr chladící kapaliny, tak i Fridex pro případné úpravy. Pamatujte, že vozy stojící přes celou noc venku jsou více v ohrožení. V Českých klimatických podmínkách by směs neměla být pro taková auta méně než -30°C. Další směs kterou je třeba obměnit je směs do ostřikovačů, i zde je situace obdobná. Kromě směsí do ostřikovačů nebo chlazení připomínáme také velmi užitečné pomocníky jako jsou rozmrazovače zámků či oken. Vždyť aby jste v zimě mohli vyjet potřebujete se do auta vůbec dostat. A pro dobrý výhled co nejdříve je potřeba rozmrazit všechna okna.

Zimní pneumatiky

Zimní období pochopitelně znamená i povinnost použití zimních kol se správnou výškou vzorku. Zimní pneumatiky pro správnou funkci musí být z měkké směsi. Staré zimní pneumatiky stářím tvrdnou a ztrácí své dobré vlastnosti. Možná vzorek vašeho auta ještě odpovídá předpisům, ale je nutné zohlednit bezpečnost jízdy i právě po stránce dostatečné měkkosti pneumatiky. O správném tlaku v pneumatikách už nemluvě.

Další nezbytné doplňky

Mezi další více čí méně nezbytné věci pro zimní provoz motorových vozidel patří také škrabky na sníh a led, lopata na sníh a pochopitelně i sněhové řetězy. Pravděpodobně se také bude hodit nová baterie nebo alespoň nabíječka baterií, pokud ji ještě nemáte. Veškerý sortiment zimní výbavy a mnoho dalších najdete na našich stránkách. Vše za velmi zajímavé ceny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz