Zimní výbava

Každé období pro motoristy představuje specifickou přípravu svého auta. Pokud nastane podzim, pak jde o přípravu na zimní sezónu. Právě zimní sezóna bývá nejnáročnější pro všechny uživatele aut a dalších motorových vozidel provozovaných v tomto období. Na co nechceme zapomenout?

Směsi do chlazení a ostřikování

Před chladným obdobím je nezbytné zkontrolovat hustotu chladící kapaliny, pro tento účel nabízíme jak hustoměr chladící kapaliny, tak i Fridex pro případné úpravy. Pamatujte, že vozy stojící přes celou noc venku jsou více v ohrožení. V Českých klimatických podmínkách by směs neměla být pro taková auta méně než -30°C. Další směs kterou je třeba obměnit je směs do ostřikovačů, i zde je situace obdobná. Kromě směsí do ostřikovačů nebo chlazení připomínáme také velmi užitečné pomocníky jako jsou rozmrazovače zámků či oken. Vždyť aby jste v zimě mohli vyjet potřebujete se do auta vůbec dostat. A pro dobrý výhled co nejdříve je potřeba rozmrazit všechna okna.

Zimní pneumatiky

Zimní období pochopitelně znamená i povinnost použití zimních kol se správnou výškou vzorku. Zimní pneumatiky pro správnou funkci musí být z měkké směsi. Staré zimní pneumatiky stářím tvrdnou a ztrácí své dobré vlastnosti. Možná vzorek vašeho auta ještě odpovídá předpisům, ale je nutné zohlednit bezpečnost jízdy i právě po stránce dostatečné měkkosti pneumatiky. O správném tlaku v pneumatikách už nemluvě.

Další nezbytné doplňky

Mezi další více čí méně nezbytné věci pro zimní provoz motorových vozidel patří také škrabky na sníh a led, lopata na sníh a pochopitelně i sněhové řetězy. Pravděpodobně se také bude hodit nová baterie nebo alespoň nabíječka baterií, pokud ji ještě nemáte. Veškerý sortiment zimní výbavy a mnoho dalších najdete na našich stránkách. Vše za velmi zajímavé ceny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení